Video marketing – co warto wiedzieć?

Duża konkurencyjność rynku oznacza, że firmy muszą niezwykłą starannością dbać o jakość swojej komunikacji z odbiorcami. Sytuacji nie ułatwia fakt, że trendy w tym zakresie dość szybko się zmieniają, a odbiorcy stale szukają czegoś nowego i ekscytującego. Nie korzystasz jeszcze z dobrodziejstw video marketingu? Najwyższy czas to zmienić. Dowiedz się, na czym on polega i jak można go wykorzystać.

Czym jest video marketing?

Video marketing można zdefiniować dość krótko. Polega on na wykorzystaniu materiałów wizualnych (filmów) do promocji marki. Innymi słowy, jest to rodzaj reklamy wykorzystującej materiały wideo. To jednak tylko najprostsza definicja. W rzeczywistości kwestia jest bardziej złożona, a video marketing można określić jako zbiór działań z wykorzystaniem filmów realizowanych w wielu kanałach. Ich celem jest budowanie wizerunku marki oraz komunikacja z jej klientami.

Dlaczego warto postawić na video marketing?

Nie od dziś wiadomo, że treści wizualne cieszą się znacznie większym zainteresowaniem i lepszym odbiorem niż treści tekstowe. Przyciągają wzrok, intrygują i mogą nawet zainteresować na dłużej. Ma to szczególne znaczenie w dobie Internetu i w zasadzie nieprzerwanych strumieni reklam oraz rozmaitych treści, które docierają do konsumentów.

Dziś wiele osób wybiera właśnie krótsze lub dłuższe filmy w internecie, by dowiedzieć się czegoś nowego lub poznać opinie na dany temat. Wystarczy spojrzeć na popularność treści w serwisie YouTube. Skuteczność treści wideo potwierdzają badania oraz doświadczenie tych, którzy już nie wyobrażają sobie rezygnacji  tej formy komunikacji. Filmy pomagają nie tylko w promowaniu marki, ale również lepszym zrozumieniu produktów lub usług, zwiększaniu zainteresowanie ofertą i pozyskiwaniu nowych klientów w bezpośredni lub pośredni sposób. Jeśli więc nie ces pozostać w tyle, warto zainteresować się promocyjnymi filmami dla Twojej firmy!

Video marketing – jak go wykorzystać?

Istnieje wiele sposobów na realizację filmów promujących markę i jej działalność. Możesz się zdecydować np. na:

Pamiętaj, by zadbać o dopracowany pomysł i profesjonalną realizację, a Twoje filmy na pewno spotkają się z pozytywnym odbiorem i szybko zobaczysz efekty nowej strategii marketingowej.