Montaż filmów

Produkcja filmów reklamowych i ich montaż wymaga nie tylko dostępu do odpowiedniego sprzętu i oprogramowania, ale przede wszystkim wiedzy i doświadczenia, które przekładają się na bezbłędną produkcję filmową. Na czym polega montaż filmów? Dlaczego warto pozostawić to zadanie profesjonalistom?

Tradycyjnie montaż filmów definiuje się jako zabieg techniczny polegający na połączeniu co najmniej dwóch kadrów w taki sposób, że ostatni kadr ujęcia poprzedzającego zostaje sklejony z pierwszym kadrem kolejnego ujęcia. Tak rozumiany montaż filmów stanowi istotny wkład kreatywny w finalne dzieło i jest bezpośrednio związany ze zdjęciami i reżyserią. Z tego też powodu zlecając produkcję filmów promocyjnych lub reklamowych danej ekipie filmowej warto zaufać jej także w kontekście montażu filmu.

Metody montażu filmów – kreujemy produkcje, które na długo zapadają w pamięć

Film promocyjny może być prawdziwym dziełem sztuki kinematograficznej. Wszystko zależy od jakości zdjęć oraz wykorzystanych metod montażu. W zależności od scenariusza danej produkcji oraz celu, jaki ma realizować gotowy film reklamowy lub promocyjny korzystamy z pełnej palety technik montażowych:

Umiejętne zastosowanie różnych metod montażu, dobra jakość zdjęć oraz dobór ścieżki dźwiękowej to jedne z podstawowych czynników decydujących o tym, czy nasz film będzie atrakcyjny dla potencjalnego odbiorcy czy też nie. Czasami, żeby zwiększyć atrakcyjność produkcji musimy zrezygnować z całej masy ujęć i wybrać tylko te, które zwracają i utrzymują uwagę widzów.

Montaż filmów Warszawa

Studio Rondo oferuje swoim klientom profesjonalny montaż filmów promocyjnych i reklamowych, a także filmów korporacyjnych. Wszystkie produkcje montujemy wykorzystując najnowsze rozwiązania sprzętowe i softowe, co pozwala nam uzyskiwać jeszcze ciekawsze efekty przy niedostrzegalnej z perspektywy przeciętnego odbiorcy ingerencji w materiał filmowy.

Do współpracy z naszym studiem zapraszamy przede wszystkim klientów z terenu miasta Warszawa oraz okolicznych miejscowości. Zapewniamy kompleksową obsługę montażową, także materiału przygotowanego przez klienta lub inną ekipę filmową. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących usługi montażu filmów jesteśmy do Twojej dyspozycji!